זכאות להוצאת אזרחות ספרדית

שתף את דעתך

כחלק מהאיחוד האירופי, ספרד היא יעד אטרקטיבי למדי להוצאת אזרחות לישראלים

האיחוד האירופי הוא במידה רבה הכוח הפוליטי, הכלכלי והחברתי המוביל בעולם כיום, או לכל הפחות אחד המובילים שבהם. להיות אזרח של האיחוד האירופי, כיום, זה לזכות בפריווילגיות רבות מספור – החל בתורים מקוצרים בשדות התעופה השונים ביבשת, דרך תנועה חופשית בין המדינות ביבשת וויזה אוטומטית לארצות הברית, ועד הזכות להשקיע בנדל"ן באירופה, או ללמוד בחינם במוסדות אקדמיים רבים בה. בקיצור, ברור מדוע כדאי מאוד להוציא אזרחות אירופית, אבל זה יכול להיות תהליך לא פשוט אם לא יודעים למי לפנות ומה לדרוש. ובכן, אחד האפשרויות האטרקטיביות ביותר עבור ישראלים רבים, שהם צאצאים של מגורשי ספרד שהתיישבו בארצות ערב ואירופה, היא אזרחות ספרד.

מי זכאי להוצאת דרכון או אזרחות ספרדיים, וכיצד מבצעים את תהליך הוצאת האזרחות?

  • מי זכאי? על פי חוקי האזרחות הספרדיים, מי שזכאי לאזרחות ספרד הוא מי שמצליח להוכיח קשר שושלתי בקשרי דם למי שהיה אזרח ספרד, כולל היהודים שאזרחותם נשללה מהם ושגורשו מספרד בגירוש יהודי ספרד ב-1492. מאחר וקשה מאוד להוכיח פרט שכזה באמצעים שיש לנו כיום, במקרים רבים גם שמות משפחה אופייניים לקהילה, או הוכחה להשתייכות לקהילה שידוע שהייתה קהילה של מגורשי ספרד – יכולה להספיק עבור זכאות לאזרחות.
  • איך עושים זאת בפועל? להיות זכאים לאזרחות ספרדית זה לא מספיק בשביל להוציא אותה, ובסופו של דבר מדובר בתהליך ביורוקרטי שצריך לבצע, ולא כל אחד יודע לבצע בפועל. התהליך כולל עבודה מול השגרירות הספרדית ומול משרד הפנים הספרדי, הצגה של מסמכים שונים, מילוי של מסמכים רבים – ובאופן כללי מדובר בתהליך די מתיש שרבים בסופו של דבר בוחרים להימנע ממנו – וזוהי בחירה גרועה מאוד. הפתרון הנכון יותר הוא לפנות למי שמבין בתחום זה.

בשביל להבטיח את הצלחת התהליך, כדאי לפנות לשירות משפטי המתמחה בתחום זה

בכדי להבטיח את הצלחת תהליך הוצאת האזרחות הספרדית, הדבר החכם לעשות הוא לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בהוצאת אזרחות ספרדית לצאצאים של אנוסי ספרד. כיום, ישנם מספר משרדים מובילים המתמחים בתחום זה – וכדאי להכיר אותם ולדעת שיש לכם למי לפנות בכדי להוציא אזרחות של האיחוד האירופי.

תגיות: , , ,

מופיע בקטגוריות:

נכתב על ידי LawDoseo

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *